Co robić, aby pozycjonować z sukcesem w 2015 roku?

Jak zwykle na przełomie roku wielu pozycjonerów staje się wróżbitami i zaczyna przepowiadać przyszłość branży na nadchodzący rok. Z reguły każdy z tych tekstów mówi innymi słowami o tym samym. Generalnie pozycjonowanie się zmieni, będzie trochę lub nawet diametralnie inne, stare metody nie będą działać itd. Pojawiają się nawet pytania, czy pozycjonowanie będzie w ogóle możliwe, czy też może najnowsze wersje algorytmów Google całkowicie uniemożliwią manipulowanie rankingiem wyszukiwarki?

 

Oczywiście, że pozycjonowanie będzie możliwe, powiem więcej:

Zasady działania pozycjonowania się nie zmienią!

Właśnie tak! Zasady pozycjonowania pozostaną takie same jak teraz i nie zmienią się w 2015 roku, tak samo, jak nie mieniły się nigdy dotąd. „Jak to?!” krzykniecie. Przecież mamy co chwilę nowe aktualizacje algorytmów, kiedyś wystarczało opublikować bardzo dużo linków, teraz lepiej tego prawie wcale nie robić. Kiedyś samo linkowanie wystarczało, teraz konieczny jest cały szereg innych działań, coś, co kiedyś pomagało teraz często szkodzi. Wydaje się, że wszystko się zmieniło.

Ale nie zmieniły się podstawowe zasady działania pozycjonowania i w 2015 roku dalej pozostaną one takie same. A konkretnie jedna, podstawowa rzecz, dzięki której pozycjonowanie w ogóle jest możliwe. W dalszym ciągu w pozycjonowaniu będzie chodziło o to, aby Google traktowało daną stronę jako bardziej wartościową dla użytkownika, który wpisał w wyszukiwarkę daną frazę. I tylko o to.

Zmienią się natomiast metody pozwalające na przekonanie Google, że tak jest, a to za sprawą ciągle zmieniających się algorytmów. Coraz bardziej będzie też zyskiwała na znaczeniu rzeczywista jakość strony a tym samym działania on site, takie jak SEO. Działanie off site, takie jak linkowanie będą natomiast traciły na znaczeniu. Nie jest to jednak żadna nowość, ponieważ taki trend widoczny jest w pozycjonowaniu już od dawna i ciągle zmierza ono w tym samym kierunku. Trend, ten jeszcze się pogłębi, ponieważ nie ma absolutnie żadnego powodu, aby miał on się zmienić. Oto, cała prognoza dla branży na najbliższy rok, a nawet znacznie dłuższy czas 🙂

 

2 komentarzy do Co robić, aby pozycjonować z sukcesem w 2015 roku?

  1. i bardzo dobrze 🙂
    też o tym u siebie wspomniałem na blogu 🙂
    w końcu treści pisane z sensem i zdobywanie naturalnego ruchu ma sens, niż gonienie za miliardem linków.

Leave a Reply